buty sportowe damskie

Najlepsze na rower i do biegania. Buty sportowe damskie!

Najlepsze na rower i do biegania. Buty sportowe damskie!

Buty sportowe damskie to właściwie nowość na rynku obuwniczym. Pierwsze pary pojawiły się pod koniec wieku XIX. Powstały wtedy dla zawodników grających w tenisa oraz krokieta, a także- jak to zwykle bywa- dla żołnierzy. Marki, która obecnie królują w sportowej modzie, pojawiły się dopiero na początku wieku XX. Ich największą działalność datuje się na jego drugą połowę. To, co na początku zwróciło uwagę użytkowników w sportowych butach, to gumowa podeszwa, która dawała więcej komfortu i zmniejszała intensywność dźwięku podczas kontaktu z podłożem. Wraz z rosnącą popularnością różnych dziedzin sportowych, szczególnie w latach siedemdziesiątych, producenci wypuszczali na rynek buty przygotowane wyłącznie do biegania, gry w piłkę czy fitnessu. Ten okres uważa się za początek intensywnego rozwoju i wkroczenia obuwia sportowego na rynek obuwniczy na stałe. Dziś używamy ich nie tylko do sportu, ale też do pracy czy szkoły.

Buty sportowe damskie – dla sportu

Wracając jednak do sportu. Kto zaczyna swoją przygodę z jakimkolwiek z nich, wie, jak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju obuwia. Co staje się jednym z podstawowych elementów w czasie przygotowywania się do podjęcia aktywności fizycznej. Buty różnią się w zależności od dyscypliny sportowej, intensywności ruchu oraz od tego, czy odbywa się on na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczeń. Dobrze dobrane redukują prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji oraz zwiększają przyjemność, jaką można czerpać z aktywności.

Buty sportowe damskie na co dzień

Damskie buty sportowe na płaskiej podeszwie są idealne nie tylko do uprawiania sportu, ale też wędrówek czy dłuższych spacerów. Trzeba jednak przyznać że zyskały ogromną popularność w codziennej modzie, co możemy obserwować na ulicach. Oto przykładowe rodzaje butów sportowych:

  • sneakersy. Bardziej popularne są te białe, które mogą być wykonane z tkanin, jak i ze skóry. Czasem na wyższej podeszwie. Bardzo praktyczne są te z siateczką. Modelki oraz popularne fashionistki łączą ten model ze stylizacją, która jest skomponowana tylko z czarnych elementów. Dolna, biała część doskonale się wyróżnia. Kolejny pomysł, gdzie wykorzystać sneakersy, to klasyczne jeansy i luźna bomberka. Ostatnim hitem sezonu są modele kolorowe, które idealnie pasują z rurkami, a nawet spódnicami czy sukienkami.
  • tenisówki. Tego obuwia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Tenisówki znamy od czasów szkolnych i wiemy, z jaką wygodą wiąże się ich noszenia. Także to obuwie pasuje do spodni, jak i spódniczek. Wybierane są przez osoby w różnym wieku: od dzieci, po kobiety dojrzałe. 

Jeśli jeszcze nie masz w swojej szafie ulubionej pary butów sportowych, to najwyższa pora zmienić tę sytuację i iść na zakupy.